Για την εγγραφή των μαθητών-τριών στην Α' Γυμνασίου (απόφοιτοι Δημοτικού), αλλά και για την επανεγγραφή στην Β' και Γ' Γυμνασίου, χρειάζεται να συπληρώσετε στο gov.gr ή να τυπώσετε την ακόλουθη:

Υπεύθυνη δήλωση (του άρθρου 8 παρ.4Ν.1599/1986) κηδεμονίας και εγγραφής που θα δηλώνετε ότι:

Ασκώ νόμιμα την κηδεμονία του/της μαθητ....   .......................................................................................... της ...... τάξης.

Αποδέχομαι την ηλεκτρονική ενημέρωση για την πορεία φοίτησης του/της παραπάνω μαθητ ..... με παραλαβή μηνυμάτων στο τηλ ............................................... (SMS) ή στην ηλεκτρονική διεύθυνση ................................................. (e-mail).

Επίσης, επιτρέπω να καταχωρηθούν τα ανωτέρω στοιχεία στο πληροφοριακό σύστημα MYSCHOOL του Γυμνασίου.

Αφού την ολοκληρώσετε να μας την αποστείλετε στο e-mail του σχολείου Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Για την εγγραφή των μαθητών/τριών στην Α' Γυμνασίου (απόφοιτοι Δημοτικού), επιπλέον χρειάζεται:

Ατομικό Δελτίο Υγείας Μαθητή (ΑΔΥΜ), συμπληρωμένο, σφραγισμένο και υπογεγραμμένο απο ιατρό, που αποστέλεται ηλεκτρονικά (φωτογραφημένο ή σκαναρισμένο) στο e-mail του σχολείου, που αναφέρεται παραπάνω. Το έντυπο θα παραδοθεί από τους μαθητές στον γυμναστή τους τον Σεπτέμβριο.