Για την εγγραφή των μαθητών-τριών στην Α' Γυμνασίου (απόφοιτοι Δημοτικού) χρειάζεται να προσκομίσετε ή να αποστείλετε στο e-mail του σχολείου Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.  τα παρακάτω:

1. Υπεύθυνη δήλωση (του άρθρου 8 παρ.4Ν.1599/1986) κηδεμονίας και εγγραφής στη Α' τάξη που θα δηλώνετε ότι:

Ασκώ νόμιμα την κηδεμονία του/της μαθητ.......................................................................................... της Α' τάξης. Απδέχομαι την ηλεκτρονική ενημέρωση για την πορεία φοίτησης του/της παραπάνω μαθητ..... με παραλαβή μηνυμάτων στο τηλ......................................(SMS) ή στην ηλεκτρονική διεύθυνση............................................(E-MAIL). Επίσης, να καταχωρηθούν τα ανωτέρω στοιχεία στο πληροφοριακό σύστημα MY SCHOOL για την εγγραφή του παιδιού μου στην.......τάξη Γυμνασίου.

2. Πιστοποιητικό οικογενειακής κατάστασης (δίδεται απο το ΚΕΠ).

3. Ατομικό Δελτίο Υγείας Μαθητή (ΑΔΥΜ) συμπληρωμένο, σφραγισμένο και υπογεγραμμένο απο ιατρό.